Nedodržaný sľub: Nový seriál na TV Doma

Na obrazovky komerčnej televízie Doma prichádza od pondelka, 29. januára 2024, nový premiérový turecký seriál s názvom Nedodržaný sľub (Evlilik Hakkında Her Şey). Diváci a diváčky sa môžu tešiť na strhujúcu rodinnú drámu o klane vplyvných rozvodových právnikov, medzi ktorých klientov patria miliardári, celebrity a niekedy aj oni sami. Atraktívnu novinku si budú môcť vychutnávať vždy od pondelka do piatka o 19:00 hod., a to hneď v dvoch častiach za sebou, alebo v exkluzívnom predstihu na Voyo.

Tureckí tvorcovia tentoraz siahli po zahraničnom námete – adaptovali oceňovaný britský seriál The Split z dielne BBC a vytvorili nemenej úspešnú verziu plnú veľkých emócií, aké oceňujú aj slovenskí diváci a diváčky. Tešiť sa môžu na hviezdne herecké obsadenie s mnohými známymi tvárami a pútavý príbeh o nielen milostných vzťahoch hneď niekoľkých silných ženských hrdiniek,“ hovorí Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Azra (Gökçe Bahadir) a jej sestra Sanem (Gökçe Eyüboglu) pracujú ako rozvodové právničky v advokátskej kancelárii svojej matky Çolpan (Sumru Yavrucuk). Zastupujú najváženejších ľudí v Istanbule. Azra sa však poháda s matkou a ešte v ten deň si nájde novú prácu v konkurenčnej firme. Sanem zostáva s matkou, zatiaľ čo ich najmladšia sestra Güneş (Tülin Ece) si žije svoj život mimo sveta práva a prevádzkuje malú kaviareň. Aby sa situácia ešte viac skomplikovala, objaví sa ich otec Faruk (Cevdet Aricilar) – 25 rokov po úteku s opatrovateľkou a všetkými považovaný za mŕtveho – aby získal späť svoj podiel v rodinnom podniku.

Stabilný život Azry sa otrasie v základoch, keď sa dozvie o nevere svojho manžela, ktorý je taktiež rozvodovým právnikom a s ktorým má tri krásne deti. Napriek všetkým profesionálnym skúsenostiam Azra nie je pripravená na vlastný rozvod, navyše sa v novej firme znovu stretne so starou láskou.
Na vrchole je miesto len pre jedného a Azrina nová firma je odhodlaná rozdrviť tú predchádzajúcu, ktorá patrí jej rodine. Uprostred nepríjemného rozvodu, oživujúceho sa milostného vzťahu a tvrdého obchodného súperenia s vlastnou matkou je Azra dotlačená až na samú hranicu svojich síl Prostredníctvom veľmi odlišných štyroch hrdiniek, ktoré patria do jednej rodiny, budú mať diváci a diváčky možnosť sledovať všetky etapy manželstva. Zatiaľ čo matka Çolpan je rozvedená, Azra je v dlhoročnom manželstve, Günes sa chystá vydávať a Sanem nechce o manželstve ani počuť.

V seriáli Nedodržaný sľub sa objavia aj dobre známe tváre, ktoré si diváci a diváčky môžu pamätať z niekdajších seriálových hitov na stanici Doma. Ústrednú postavu Azry stvárnila populárna turecká herečka Gökçe Bahadır. Jej seriálovú matku Colpan si zahrala Sumru Yavrucuk, známa vďaka postave Ebe Nine v seriáli Fatmagül, roly Sanem sa zhostí herečka Gökçe Eyüboğlu, ktorú diváci a diváčky poznajú ako Ceydu zo seriálu Sila ženy a v úlohe Günes, najmladšej sestry Azry, sa predstaví herečka Tülin Ece, známa ako Menekse z Veľvyslancovej dcéry. V úlohe Azrinho neverného manžela Sergena sa predstaví herec Sarp Akkay, ktorý sa v minulosti zhostil aj postavy Tevfika v seriáli Ezel.

V menších úlohách klientok v Azrinej právnickej kancelárii sa objavia aj herečky Neslihan Yeldan (Aydan – matka Serkana z Lásky na prenájom), či Sinem Öztürk (Yasemin z V hre je láska).

Aktuálny program nielen stanice Doma môžete nájsť na TVprogram.online.

(TV Markíza)