RTVS prináša novú reláciu pre celú rodinu s názvom Neposlušní

Jednotka RTVS prinesie už túto sobotu na obrazovky nový rodinný magazín Neposlušní s obľúbeným profesionálnym psím koučom Jurajom Ferkom. Aj tentokrát navštívi niekoľko slovenských rodín a pomôže im lepšie porozumieť ich štvornohým miláčikom. Zaujímavosťou novej relácie je neľahká 21 dňová výzva.

Už túto sobotu 6. apríla uvedie RTVS nový rodinný magazín Neposlušní s obľúbeným profesionálnym psím koučom Jurajom Ferkom. Aj tentokrát príde do niekoľkých slovenských rodín a  pomôže im lepšie porozumieť ich štvornohým miláčikom. Na začiatku každej epizódy spozná neposlušného psíka a jeho majiteľov, ktorých postaví pred náročnú 21 dňovú výzvu. Rodina s problémovým domácim maznáčikom dostane rady a tipy, ako zvládnuť zložité situácie, ktoré zažíva. Po 21 dňoch sa kouč do rodiny vracia, aby zistil, čo sa v skutočnosti podarilo a čo nie.

Kľúčovým prvkom novej relácie je každodenná realita v  domácnostiach so zvieracím miláčikom. „Hľadáme predovšetkým pestrosť a situácie, ktoré zažívajú bežní majitelia psov. Ukazujeme slovenskú realitu, to, čo ľudí reálne trápi a s čím sa stretávajú v každodennom živote. Zaujímajú nás rodiny, kde konkrétne postupy a riešenia budú vedieť diváci použiť aj vo svojej domácnosti a pomôžu im pri výchove ich domáceho zvieratka,“ povedal psí kouč Juraj Ferko.

V novej relácii sa diváci stretnú s úplne malinkým šteniatkom, ktoré prišlo čerstvo do rodiny a uvidia aj psíkov, o ktorých sa hovorí, že „starého psa novým kúskom nenaučíš“. Uvidíme, či sa nakoniec opak stane pravdou. Výnimkou nebudú ani rodiny s viacerými zvieratami.

Okrem bežných problémových situácií má Juraj Ferko aj rôzne kuriózne skúsenosti. Počas svojej praxe trénoval napríklad psíka, ktorý bol kamiónový závozník. Bol to pes, ktorý prežil celý život na sedadle kamióna a mal najazdených tisícky kilometrov. Cvičil psa na lety súkromným lietadlom, na paragliding aj rafting. Zaujímavosťou určite je, že sa venuje aj psej golfovej etikete.

Juraja Ferka zároveň fascinuje práca s  divokými zvieratami. V Pražskej zoologickej záhrade si v minulosti vyskúšal tréning dikobraza, slona alebo uškatca. Chodieva do karanténnej stanice v Čechách, kde sú odchytené poranené zvieratá z voľnej prírody. Tu sa stretol s výcvikom zvierat, ktoré nie sú odchované v zajatí. Vyskúšal si napríklad výučbu veveričky, vydry, líšok či rôznych dravcov.