Nová časť: Blanca (1) – NOVÝ SERIÁL dnes v TV o 22:00

Markíza dnes odvysiela premiéru novej časti seriálu Blanca (1) – NOVÝ SERIÁL.

Kriminálny seriál, Taliansko, 2021.
Hrajú: M. Ch. Giannettová, G. Zeno,
E. Paci, P. Spollon.

I. 1 – Bez očí: Na policajné riaditeľstvo v San Teodore prichádza nová stážistka Blanca: Je nadšená, vitálna, veľmi dobre vyškolená, ale, bohužiaľ, slepá. Komisár Bacigalupo neskrýva svoje zdesenie z toho, že má mať v tíme nevidiacu stážistku, zatiaľ čo inšpektora Liguoriho zaujme pozoruhodná schopnosť dievčaťa kompenzovať chýbajúci zrak pomocou ostatných zmyslov a jej úžasná intuícia. Prvý prípad, ktorý musí riešiť, sa týka Margherity, ženy, ktorú Blanca krátko stretla v čakárni policajnej stanice a ktorú našli dobodanú pod mostom San Giorgio, predtým Morandiho mostom, s hororovo vypichnutými očami. Podozrenie spočiatku padá na manžela, alkoholika a násilníka, ale ich dvanásťročná dcéra Lucia pevne trvá na tom, že jej otec v tú noc z domu neodišiel, a prosí Blancu, aby našla spôsob, ako ho očistiť.

Blanca (Maria Chiara Giannetta), nevidiaca profilovačka, sa vracia do rodného mesta Janov. Náročný prípad ju prinúti zostať a konfrontovať sa so svojou záhadnou minulosťou. Na motívy kníh Patrizie Rinaldiovej.
Blanca Ferrandová (Maria Chiara Giannetta) je mladá žena, ktorá oslepla vo veku dvanástich rokov v dôsledku dramatického požiaru, pri ktorom zahynula jej staršia sestra Beatrice (Isabella Mottinelli) a ktorý spôsobil jej násilnícky priateľ Sebastiano. Vďaka tejto tragédii sa v nej vyvinul veľmi silný zmysel pre spravodlivosť, ktorý ju donútil vstúpiť do služieb polície. Blance pomáhajú jej najdôvernejší priatelia: vodiaci pes Linneo, fenka buldoga, ktorá ju chráni a utešuje v najťažších chvíľach, a najlepšia kamarátka, kozmetička Stella (Federica Cacciola). Po prekonaní pracovných výziev sa ocitá pred výzvami sentimentálnymi: je rozpoltená medzi dvoma mužmi, inšpektorom Micheleom Liguorim (Giuseppe Zeno), mužom mnohých tajomstiev, a Nannim (Pierpaolo Spollon), mladým kuchárom.

Dátum vysielania: 08.07.2024
Začiatok vysielania: 22:00